Krásná příroda a různá sportoviště nabízí možnosti cyklistiky, turistiky, plavání, procházky s pejsky, lovení ryb nebo posilování. Najdete zde i krásné kopce a údolí na procházky v přírodě, po lázeňských stezkách, a pokud budete mít chuť, najdete i bohaté kulturní vyžití. Přímo na lázeňské kolonádě a v centru města se pravidelně pořádají hudební festivaly, jarmarky, otevírání pramenů a mnoho dalšího.
Proslulé lázeňské město, které si nenechali ujít velikáni jako Masaryk či Čapek, nabízí širokou škálu odpočinku a regenerace. Doporučujeme jako cíl procházky, jelikož se nachází zhruba 3 km od našeho penzionu. Uchvátí Vás všudypřítomná nedotčená příroda a zeleň, stejně jako skvostná architektura a historie.
Luhačovická kolonáda je jasnou volbou pro všechny návštěvníky lázeňského města. V roce 2019 proběhla rozsáhlá rekonstrukce kolonády, která si i přesto zachovala svůj původní jedinečný charakter a historický ráz. Najdete zde spoustu léčivých pramenů, sami si můžete vybrat podle chuti. Poradí Vám v informačním centru, které se nachází kousek od kolonády, cestou můžete ochutnat pravé lázeňské oplatky. Nechte se pohltit pravou lázeňskou atmosférou.
Objevte léčivé účinky všech minerálních pramenů a nechte se okouzlit jejich blahodárností na Vaše zdraví. V Luhačovicích najdete bezmála dvacet druhů léčivých pramenů a každý z nich obsahuje jedinečné léčivé vlastnosti. Nejznámějším z nich je Vincentka, výjimečná přírodní minerální voda, která dokáže zlepšit dýchání nebo zmírnit cukrovku. Za pozornost stojí i další prameny, jako lidová Ottovka, Aloiska či velmi zajímavý Pramen Dr. Šťastného. O všech pramenech a jejich léčivých účincích si můžete přečíst na webu https://luhacovice.cz/mineralni-prameny/.
V paměti Vám utkví jedinečná architektura a secesně-lidové budovy tohoto města. V centru se rozléhá městská památková zóna, na které najdete historicky bohaté a hodnotné stavby. Jedinečnost a nezaměnitelného ducha staveb si zapamatujete díky architektu Dušanu Jurkovičovi. Mezi jeho výtvory patří především známý Jurkovičův dům, nacházející se v centru lázní, dále například vila Jestřábí, Chaloupka, Hudební pavilon, Slunečné lázně, Vodoléčebný ústav a další.
Jako hosté našeho penzionu budete mít o zábavu postaráno, aniž byste se museli nutně někam dopravovat. Jednoduše vyjdete před penzion a dobrodružství začíná. Do batohu plavky, na nohy brusle, na oči brýle, na tvář úsměv a můžete vyrazit, nudit se rozhodně nebudete.
Ideální místo pro zábavu i relaxaci v horkých letních měsících. Koupaliště se nachází jen 500 metrů daleko.
Najdete ji pod areálem koupaliště Duhy.
Luhačovická přehrada je jedna z nejlépe zarybněných vodních ploch na Moravě. V roce 2012 proběhlo čistění vodní nádrže. Díky vypuštění a zbavení všech sedimentů si můžete být jistí, že narazíte jen na žádané druhy ryb. Další informace a povolení k rybolovu najdete na webu luhačovických rybářů: http://rybari-luhacovice.cz/sportovni-rybolov/.
Právem nejnavštěvovanější stezka v Luhačovicích a okolí je ta kolem přehrady, která má délku 3,3 km. Nasadíte in-line brusle, po cestě navštívíte několik zajímavých a zábavných míst, jako je například koupaliště, nebo lanové centrum. Pokocháte se vábivou krajinou a přijedete po okruhu zpět k ubytování. Pokud si budete chtít dát ještě do těla, příjemnou tříkilometrovou stezku najdete mezi Luhačovicemi a Biskupicemi.
Pirátská zátoka se nachází opačném břehu přehrady, dostanete se k ní po přilehlé okružní stezce. Procházku zvládnou i děti, lanový park je jen 1, 3 km daleko. Herní disciplíny v lanovém centru jsou navrženy v různých obtížnostech, takže vyhovují dětem každého věku. Více informací: http://www.piratskazatoka.cz/.
Luhačovická a pozlovická krajina je obklopena okouzlující přírodou Bílých Karpat a Vizovické vrchoviny. Vaši návštěvu Luhačovických lázní a ochutnávka ozdravných minerálních pramenů skvěle podtrhne procházka, na které načerpáte nové síly a zdejší klima. Pokud jste fanouškem procházek v přírodě, ať už kratších a nenáročných, nebo si raději vyjdete na pořádnou túru, v Luhačovicích a okolí si můžete vybrat hned z několika turistických tras. O konkrétních trasách vedoucích Luhačovicemi si můžete přečíst zde: https://luhacovice.cz/turistika/turisticke-tipy/
Za návštěvu určitě stojí kopce Bílých Karpat. Čekají na Vás rozlehlé lesy plné hub, malebné vrcholky okolních kopců, a především početné rozkvetlé louky plné pestrých orchidejí. Oblast mikroregionu Bílé Karpaty se rozkládá mezi Velkou Javořinou a Velkým Lopeníkem, dvěma jejich nejvyššími vrcholy. Právě tyto a další vrcholy okouzlí pravé turistické nadšence. Pro další tipy na výlety navštivte sekci Různé výlety.
Od penzionu dojedete k začátku výstupu zhruba za hodinu. Se svými 970 m. n. m. se jedná o nejvyšší vrchol Bílých Karpat nacházející se na hranici se Slovenskem. Krajina plná lesů je zde opravdu jedinečná a od roku 2008 je vyhlášená za prales.
Nejpozvolnější a nejčastěji využívaná trasa vede po červené turistické značce a začíná výchozím bodem zvaným Kamenná bouda. Na vrchol vedou další dvě trasy. Výstup není příliš náročný, mohou se ho tedy zúčastnit i děti.
Na začátek trasy dojedete autem od penzionu zhruba za půl hodiny. Velký Lopeník je se svou výškou 911 m. n. m. čtvrtým nejvyšším vrcholem Bílých Karpat, který taktéž sahá přes slovenské hranice. Na vrcholu Velkého Lopeníku se tyčí rozhledna, ze které je nádherný výhled na českou i slovenskou krajinu. Na vrchol vede několik turistických tras, všechny jsou dlouhé okolo 5 km, výstup je vhodný i pro děti.
Ani k poslechu živé hudby nemusíte chodit daleko. Lázeňské náměstí či Kino Elektra jsou často jevištěm mnoha umělců, kteří se věnují široké škále žánrů. Ať už Vás zajímá dechová hudba, cimbál, jazz, swing, pop nebo rock, vždy se pro Vás něco najde. Za živou hudbou navíc můžete i do Zlína, Uherského Brodu či Uherského Hradiště.
Luhačovice jsou spjaté taky s různými akcemi a festivaly. Ten místní nejznámější je hudební festival věnovaný skladateli Leoši Janáčkovi s názvem Festival Janáček a Luhačovice.Pro nadšence nezávislé kultury je jako stvořený festival Luhovaný Vincent v Luhačovicích, který se každoročně koná na konci června. Fajnšmekři by neměli například vynechat Gastro Festival v Uherském Brodě, kde mohou ochutnat různé variace od burgerů, pomazánek, klobás, farmářských pochoutek, až po housenky, kobylky či pokrmy typické pro Asii a Mexiko. Největšími festivaly kraje jsou nesporně ty filmové, a to v Uherském Hradišti či Zlíně.
Mezi další akce stojící za návštěvu jsou Slovácké slavnosti vína a otevřených památek nebo Slovácké léto v Hradišti, Kopaničářské slavnosti ve Starém Hrozenkově, Jízda Králů ve Vlčnově, otevřené sklepy v Polešovicích či Dny lidí dobré vůle na Velehradu.
I když jsou jarmarky záležitostí především Vánoc, konají se i při jiných zvláštních příležitostech, jako je třeba Otevírání pramenů v Luhačovicích.
Každým rokem se v květnu koná Otevírání pramenů, které oficiálně zahajuje lázeňskou sezónu. Jedná se o jednu z nejkrásnějších akcí v regionu. Při této příležitosti se světí minerální prameny s doprovodem folklorního průvodu, přehlídkou veteránů, jarmarkem a ukázkou dobových kostýmů.
Muzeum Luhačovického Zálesí, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, Skanzen Rochus, Památník Velké Moravy ve Starém Městě u Uherském Hradišti, Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě, Muzeum Bojkovska v Bojkovicích, Letecké muzeum v Kunovicích, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně… a jiné.
Další možností aktivního trávení volného času v okolí Luhačovické přehrady je bezesporu cyklistika. Cyklotrasy vedou většinou otevřenou krajinou s krásnými výhledy, prochází přes louky a lesy, jet můžete podél Baťova kanálu a neminete ani několik malebných vesniček a údolí. Všechny cyklotrasy začínají jen kousek od ubytování, podrobnosti si můžete přečíst v Cykloprůvodci Luhačovickým Zálesím, kde kromě tras najdete i možnost půjčení či servisu kol.
Autem se do Uherského Brodu dostanete za dvacet minut, a rozhodně se Vám zajížďka vyplatí. Ne nadarmo se městu přezdívá královské, a to díky jeho povýšení Přemyslem Otakarem II., který tento titul udělil ve 13. století. Důležitým historickým faktem je ale především to, že zde působil Jan Amos Komenský, přezdívaný učitel národů. Nejenom, že se údajně v Uherském Brodě narodil, ale je mu zde i věnováno místní muzeum.
Pokud Vás zajímá historie, město můžete prozkoumat skrz Stezku městské památkové zóny, která Vám ukáže všechny dominanty města. Chloubou Uherského Brodu je mimo jiné aquapark Delfín, hvězdárna a planetárium, divadlo, kino či zimní stadion.
Také Uherské Hradiště, vzdálené necelou hodinu, je město s bohatou historií. Město založil král Přemysl Otakar II. ve 13. století a v roce 2011 získalo titul „Historické město.“ V jádru leží městská památková zóna s mnoha pamětihodnostmi. Za návštěvu stojí Skanzen Rochus, Slovácké muzeum, Slovácké divadlo, aquapark, či nedaleký Památník Velké Moravy. Pokud by Vás zajímala výstava zvířátek vyrobených ze starého, nepotřebného železa, navštivte také Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště.
Perla Slovácka či obec králů. I tak by se dala nazvat tato obec proslulá květnovou Jízdou králů, zapsanou organizací UNESCO na seznam mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví. Za zmínku stojí i modrobílé domky zvané „búdy,“ které jsou největším souborem památkově chráněných vinohradských staveb v Česku. Obec je známá taky barvitou krásou svých krojů, vinařstvím a širokou škálou lidových tradic a zvyků. Vlčnovem navíc prochází dvě cyklostezky a dvě turistické trasy, skrz které nahlédnete do tradičního způsobu života.
Necelá půlhodina stačí k tomu, abyste se dostali do Zlína, do samotného srdce značky Baťa. Svou cestu k vzestupu znamenal pro Zlín rok 1894, kdy se město rozrostlo při založení této známé firmy. Svou nynější podobu začal dostávat až v meziválečném období s výstavbou Baťových domků a mrakodrapu ve funkcionalistickém duchu, které Zlínu dodávají jedinečnost a oddělitelnost od všech ostatních krajských měst. Mrakodrap je otevřen veřejnosti, lze v něm nahlédnout do kanceláře J. A. Bati či navštívit střechu budovy, z které se Vám na Zlín naskytne nevšední podívaná. Vysoká budova se lidově označuje jako jednadvacítka. Z názvu plyne, že se pyšní číslem 21 a najdete ji v areálu Svitu. Zlín má rovněž městské divadlo, kino, koupaliště, aquapark či virtuální arénu, nebo spoustu únikových her.
Jednou z dominant je i zoologická zahrada nacházející se jen kousek od Zlína v obci Štípa. Není divu, že je česká druhá nejnavštěvovanější ZOO a jedna z nejoblíbenějších atrakcí v Česku. V areálu se nachází i zámek z roku 1893, až do konce druhé světové války ho vlastnil rod Seilernů.
Místo, kde žily žítkovské bohyně, je vzdálené necelou hodinu daleko. Podle místní legendy ve vesnici žily ženy se zvláštními až magickými schopnostmi. Kolem Žítkové se rozprostírá nedotčená příroda a krása původních domů.
Do hodiny se dostanete do duchovního města Velehrad, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst Česka. Místní barokní bazilika je národní kulturní památkou a v roce 1990 v ní sloužil mši sv. Jan Pavel II.
Opevnění vedle Velehradu, které uchovává v paměti to, jak se žilo v době Velké Moravy.
Ve Vizovicích, bráně Valašska, najdete nejen krásný zámek (viz Hrady a zámky). Nejznámější je zde firma Rudolf Jelínek, která má více než čtyř stoletou tradici ve výrobě destilátů. Společnost nabízí exkurze do výrobní haly na ovocné pálenky.
V Kunovicích na Uherskohradišťsku najdete muzeum s expozicemi dokumentující leteckou historii a leteckou výrobu. Těšit se můžete na sportovní, dopravní a vojenské letouny, stejně jako na legendární aerotaxi či jiná výjimečná letadla se zajímavou historií.
Inspirujte se kam na výlety v okolí Luhačovic, Zlína, Vizovic, Valašských Klobouk, Otrokovic nebo Uherského Brodu na webu turistické oblasti Zlínsko a Luhačovicko. Najdete zde tipy na ty nejlepší výlety a zážitky. Tak objevujte, poznávejte a užijte si Vaši dovolenou nebo výlet na Zlínsku a Luhačovicku plnými doušky!
Nově zrekonstruovaný tudorovský zámek nacházející se v nedalekých Bojkovicích, městu vzdáleném asi 20 minut autem.
Po nedávné rekonstrukci se zámek mimo jiné pyšní pivními lázněmi. Ty by na Vašem seznamu neměly chybět, dojedete k nim do půl hodiny.
Hrad Buchlov se řadí k nejstarším hradům v Česku a je dominantou Slováckého regionu. Pod hradem se tyčí významný barokní buchlovický zámek. Tento unikátní historický komplex se stal součástí několika českých filmů, jako je Čertova nevěsta nebo O statečném kováři.
Hned za zlínskou ZOO se tyčí dnes již gotická zřícenina hradu Lukov, který má stále zachovaný pilířový most a bránu.
Ve Vizovicích můžete rovněž navštívit architektonicky čistý barokní zámek s bohatými interiéry, kde se během roku koná spousta akcí jako koncerty, dětské dny, výstavy, noční prohlídky nebo piknikový den v parku.
Pohádkově zasněžená krajina Bílých Karpat je v zimě jako z obrázku a vy si můžete užívat krásu místních kopců. Aktivní návštěvníci a milovníci zimních sportů si zde přijdou na své. Po zimním dobrodružství Vás bude v našem penzionu čekat lenošení ve wellness, užijete si horkou koupel ve vířivce, nebo se zahřejete v sauně. Prohřívat se můžete i vnitřně teplým nápojem z kavárny.
Když počasí přeje a přehrada zamrzne, otevře se Vám před očima nejen ohromná podívaná, ale i příležitost se na ní vyřádit. Milovníci zimních sportů a hokeje si můžou přibalit brusle a vyrazit na zamrzlou přehradu, kde místa na bruslení není rozhodně málo.
Kdo má rád zimní lyžování, najde přímo v centru města Luhačovice sjezdovku s lyžařským vlekem. Není sice nejdelší, ale zato je blízko centra. Pokud Vám nevadí zajet si několik kilometrů na delší sjezdovky, v okolí se jich nachází hned několik. Za půl hodiny dojedete například do lyžařského areálu Mikulčin Vrch a asi za třičtvrtě hodiny do lyžařského střediska Stupava.
Běžkařské stopy se v zimním období pravidelně upravují a v okolí existuje hned několik lisovaných tras s potaženou stopou. Na jednu z nich se můžete napojit například hned u Pirátské zátoky u přehrady.